16 - 22 NİSAN ASTROLOJİ YORUMU

 

Bu hafta artık yolumuzda hiç bir engel kalmadı! Buna güvenin, bu gerçekten de en iyisi, çünkü iki gezegen, ustalıkla Oğlak burcunda geri hareketine başlıyor; bu, sistemin kısayolla aldatılması yerine, uzun yol alınmasının gücünü anlayan bir işaret. Retro hareketine ilk başlayacak olan Oğlak'ın hükümdarı, zaman-efendisi Satürn, üç yıl süren bir yürüyüşe başladı. Bu, 1991'den bu yana Oğlak burcundaki ilk retrosu. Salı günü başlıyoruz, "her şeye rağmen" ilerlemeyin. Bu zorunlu yavaşlama, temellerimizi güçlendirmemize, planlarımızı değiştirmemize ve metaforik gökdelenlerimizi sağlam bir zeminde inşa etmemize yardımcı olmak için kılık değiştiren bir nimettir. Ve Pluto da Pazar gününden, 30 Eylül'e kadar geri harekette olacağından, şeytanın ayrıntıda olduğunu hatırlatırız. Araştırma ve master planı yaparken hiç bir iz bırakmadığınıza emin olun.

Satürn bütünlüğü talep ederken, volkanik Pluto bazı gizli skandallar ve sırlarla patlayabilir. Salı ayrıca bir başka önemli olaya da işaret ediyor: 2011'den bu yana ilk kez, "yaralı şifacı" olarak bilinen bir asteroid olan Chiron, hayalperest, ruhsal Balık'tan aksiyon odaklı, ilerici Koç'a kayıyor. Chiron'un sembolü, geçmiş gücümüzü iyileştirerek gerçek gücümüzün kilidini açabileceğimiz fikrinin anahtarıdır. Koç'la ilişkilendirilebilecek yıkıcı, sıcakkanlı ve saldırgan eğilimler bu sekiz yıllık döngü boyunca bazı ciddi reformlar içinde olabilir - ve böylece güç, tahakküm ve yıldırma yoluyla önderlik eden enerjiler etrafımızda olabilir. Elbette ki Chiron, "içimiz neyse dışımızda odur" nosyonuna katılır. Ancak parmağınızla birilerini işaret etmek yerine, dünyada görmek istediğiniz değişimin kendisi olun!

Ayrıca Salı günü, Venüs - barış, sevgi ve uyum gezegeni - Jüpiter ve Pluto ile dinamik bir dansa başlıyor. Boğa'daki mevcut konumundan, Akrep burcunda Jüpiter'in zodyak çarkının tam karşısında oturacak. Bu transit bizi sıcaklık ve cömertlikle doldurabilir; Ama aynı zamanda, sınırların bulanıklaşmasına da neden olabilir. Neyse ki, aynı gün, Oğlak burcundan gelen Venüs'ü çeviren süper dedektif Pluto'dan yardımcı bir ışın alacaktır. Kalplerimizin bilgeliği, cömert ruhlarımız ve sezgilerimizle güzel bir şekilde birleşebilir.

İnancınızı yüksek tutun, Daha Yüksek Sevgi Geliyor!