1 - 7 EKİM ASTROLOJİ YORUMU

 

Güneş Terazi burcunda hareket etmeye devam ediyor, başkalarıyla birlikte çalışmanıza ve gerekirse önemli konularda uzlaşma sağlamanıza ilham veriyor.

Salı günü, dikkatle seçmenizi gerektiren ve belki de artık sizin ihtiyaçlarınızı karşılamayan şeyleri bırakmanızı gerektiren yoğun konuşmalar getirebilir. Gerekirse oldukça acımasız olabilirsiniz. Salı günü ayrıca, Yengeç burcunda  son dördün gerçekleşiyor. Bu da herkesin son rötuşları uygulamadan önce bir planla hareket ettiğinden emin olmak için bir fırsat olabilir.

Venüs altı hafta boyunca sürecek geri hareketine 5 Ekim'de başlıyor. Bu yüzden geçmişi gözden geçirmekten bahsedebiliriz, sekiz yıl önce hayatınızda neler olmuştu? Her sekiz yılda bir Venüs, zodyak dongüsünde aynı "yıldız noktası" ndan geri çekilecek ve benzer temalar ortaya çıkacaktır. Venüs, değerli eşyalarımızı da nakit paramızı ve harcadığımız şeyleri de hesaba kattığından, finansal hayatımızda da temalar tekrarlanabilir. Hangi yaratıcı projeleriniz ortaya çıkmıştı?

Her Venüs geri hareketinde aslında gezegenin bir akşam yıldızı olmaktan (gece) sabah  yıldızına (güneş doğmadan hemen önce görünür) dönüştüğü anı gösterir. Bu geçiş sırasında, Venüs, şafak vakti gökyüzünde çıkmadan önce yaklaşık sekiz gün boyunca "gözden kaybolur".

26 Ekim'de Venüs Güneş ile  Akrep'in aynı derecesinde gizli bir toplantı yapiyor. Bu güçlü an, Venüs'ün 584 günlük döngüsünün başlangıcını gösterir ve kısa bir süre sonra bir sabah yıldızı olarak yeniden ortaya çıkar. 26 Ekim'den önce, eski sorunları ve davranışları yatağa koymak için akşam yıldızı Venüs ile çalışabiliriz. Bundan sonra, tutkularımızı yeniden uyandırmak ve sevgide yeni fırsatları selamlamak için sabah yıldızı Venüs'ü ("ışık getiren" anlamına gelen Fosfor / Lucifer) kullanabiliriz.

İnancınızı yüksek tutun, güzel günler ve büyük sevgi çok yakında.