17 - 23 OCAK ASTROLOJİ YORUMU

 

Duygusal depolarınızı ne doldurur? Cevap, 17 Ocak Pazartesi günü sizi şaşırtabilir, çünkü 2022'nin ilk dolunayı suyun yansıtıcı Burcu Yengeç burcunda parıldıyor. Oğlak burcundaki sır bekçisi Plüton burç çarkının tam karşısında otururken, ertelenmiş rüyaların yumuşak fısıltılarını yakalayabilirsiniz. Geçmişin bu “hayallerine” kulak verin. Hem Merkür hem de Venüs tüm hafta geri hareket ederken, geriye bakmak sizi bir tuz sütununa dönüştürmez. Aksine, kederin, hayal kırıklığının veya kaybın küllerinden içten ve gerçek bir şey doğabilir. Önümüzdeki iki haftayı -dolunay için en yoğun tezahür zamanı- “çalışmalarınızı” yaratmak, yargılamayı bırakmak ve sanat için sanat yapmak için kullanın. Bir roman için karakterler çizin, bir gitarda bir melodi çalın veya bir gün yeni yemekler için yeni tarifler keşfedin.

Normalde bu dolunay, bir dekorasyon deneyimi veya yakın çevrenizle kalpten kalbe yakın bir iletişime ilham verir. Ancak yukarıda bahsedilen retrolar, ana üssünüzü herhangi bir şekilde istikrarsızlaştırabilecek risklere karşı uyarıda bulunarak kırmızı bayraklar sallıyor. Şimdilik konuları tetiklemekten kaçının ve bunun yerine kendi duygularınızı ortaya çıkarın ve onları objektif arkadaşlar ve rehberlerle keşfedin. Tepkisel durumu geçtikten sonra, değişiklikleri uygulamak veya koşulları müzakere etmek için çok daha iyi bir yerde olacaksınız.

Salı günü daha önemli haberler geliyor! Kozmik şok sporcusu Uranüs, beş aylık geri gidişini tamamlayıp Boğa'da yenilikçi ama pratik bir ruhla ileriye doğru parlamakla kalmaz, aynı zamanda, Ay'ın Kuzey Düğümü'nden de ek bir adrenalin patlaması desteği alır. Bu bir gezegen değil, tutulmalarla ilişkilendirilen gökyüzündeki bir nokta. Astrolojide, Kuzey Düğüm - yoldaşı Güney Düğüm ile birlikte - ortak kaderimizi yönlendiren kozmik pusuladır. 17 Temmuz 2023'e kadar devam edecek olan bu sonraki döngünün odak noktası para ve güç olacak. Maddi dünya meselelerini ele alırken aynı zamanda içsel manzaralarımızı nasıl ayarlarız? “İnsan deneyimi yaşayan ruhsal varlıklar” olduğumuza dair popüler bir söz vardır. Dünyaya bağlı Boğa Kuzey Düğümü, mistik Akrep Güney Düğümü ile halat çekme oyunu oynarken, kendimizi “fiziksel” ve “metafizik” arasındaki zor dengeyi ararken bulacağız.

Neyse ki, Güneş bu dengeleme hareketine yardımcı olabilir. 19 Ocak Çarşamba günü, Güneş, zodyak çarkında Akrep ve Boğa'nın ortasında duran bir burç olan yüksek fikirli, ilerici Kova'da parlıyor. Akrep'in "garip" özelliklerinden ve Boğa'nın pratik büyüsünden bir parça ödünç alan Su Taşıyıcı, her iki sabit burcunu da memnun eden bir kokteyli nasıl karıştıracağını biliyor. Kova sezonu 18 Şubat'a kadar devam ederken açık bir şekilde deney yapın. Bulgularınızı veya sürecinizi kaydetmeyi unutmayın! Ortaya çıkardığınız mücevherler, tüm bir topluluğu olumlu yönde etkileyebilir.

Hayatlarınızın sevgiyle ve şefkatle dönüştüğü, iyi bir hafta diliyoruz.