9 Mart 2016 Güneş Tutulmasından Sonra Hiçbirşey Eskisi Gibi Olmayacak…..

2016 yılının İlk Tam Güneş Tutulması 9 Mart Balık Burcunda Gerçekleşecek….

Aygül AYDIN
Astroloji Koçu
9 Mart Güneş Tutulması Burçlara Göre Etkisi

Güneş tutulmaları aniden başlayan  yeniliklerimizi veya hızlıca karar vermek durumunda kalacağımız durumlarımızı gösterir. Mart Ayından sonra hepimizin hayatında hesaplanmayan yenilikler geliyor diyebiliriz.

Güneş tutulmaları ; Yaşantımızda hiç aklımızda yokken, bazı konularda belirsizlikler yaşarken kesinlikler kazandırır. Bir nevi aklınızdakini artık başınıza getirebilir. Tutulmalar gerçekleşen zamanın 1 ay öncesi ve 1 ay sonrası belirtilerini verir.Hayatınıza şöyle iyice bir bakın son 1 ay da neler gelişmeye başladı? İşyeri konularımı, uzun zamandır ihmal ettiğiniz sağlığınız mı? İlişkinizdeki gerginlikler mi?Ailevi ilişkilerinizmi?
Herkesin anlaması için ufak bir örnek verelim, Mesela Uzun zamandır ağzınızda Çürük bir diş var ve bunu biliyorsunuz, farkındasınız ama onu idare ediyorsunuz. Neden o çürük dişi görmezden geliyorsunuz çünkü sizi rahatsız etmiyor. Bu sebepten Gitmeye ya zamanınız yok, Ya ona ayıracak  bir paranız yok diyorsunuz veya Hangi Dişçiye güvenebileceğinizi bilemiyorsunuz gibi...
Ama o malum çürük diş güneş tutulması zamanlarına yakın bir zamanda en yoğun olduğunuz işlerin arasındayken ağrısıyla damgasını vurdu. Şimdi Düşünün bakalım; Para, zaman, güvenilecek dişçi hepsini bir arada bulmak zorunda kaldık mı ? Yani Kısaca Güneş tutulması geldimi şanıyla şerefiyle yaşantımıza...
İşte konu en basit şekliyle böyle.

Öncelikle Şöyle hayatımıza bir bakalım, gözden geçirelim bugüne kadar ertelediklerimizin önümüze düşme zamanı olduğunu bilerek kendisini sevgiyle, hürmetle karşılayalım.

9 Mart Balık Burcunda Olacak bu tutulma asıl etkisini 6 ay hissettirecek. Bu süreçte beklenmedik olaylar, hayatta yapmam dediklerimiz, değişim bana göre değil, risk almayı sevmem gibi cümleler kullanan arkadaşlarımız için biraz zor geçecek. Bu tutulma hem gücümüzü fark etmemizi hem de zayıf noktalarımızı görmemizi sağlar. Hayatımızda hangi noktalarda değişiklikler yapmamız gerektiğini biliyorduk ama bu sefer artık vakti geldiğini göreceğiz.
Bu tutulma esnasında Jüpiter ve Satürn olumsuz açıları bizleri biraz olağandan fazla abartma eğilimi verebilir. Duygularımızı daha güçlü yansıtmak isteyebiliriz. Balık burcunda olduğu için fedakarlıklarımızı, hayallerimizi, isteklerimizi, bırakma, teslim olma  konularını isyan ederek daha abartılı, gürültülü davranışlarla göstermek isteyeceğiz.

Bugüne kadar yaptığınız iyilikler,kötülükler hesap günü gibi herkes dökülmeye başlayacak. Geçmişte açılan yaralar,eski aşk defterleri,kızgınlıklar ,küslükler hepsi bugüne mi geldi demeyin geldi valla .Hatta başa gelen çekilir….

Şems’in dediği gibi Kapımıza değil; Kalbimize vuran buyursun! Kalbinize vuran herkesle iyisiyle kötüsüyle karşılaşma zamanı geldi.Ruhsal boyutta bir hesaplaşmanın başlangıcı olacak.Geçmişte açılan yaralar kanayacak …Bunu bilip ya kanı durdurursunuz yada tuz basarsınız.Burada ne yaparsanız  1 Eylül deki Tam karşıt burcundaki Güneş tutulmasından iyi yada kötü sebepleneceksiniz.Bu sürece kadar bazı konular zorlu geçebilir ama bu mart ayından sonra eylüle kadar pes etmeyen çok çalışan,farkındalık yaratan,gönül fetheden,kırgınlıklarını, temizleyen herkes başarısını kutlayacak diyebiliriz.Duygusal anlamda alınganlıklar çok yüksek olucak.Kabul edin ,teslim olun akışısına bırakın, Ne kendinizi ne hayatınızı yormayın.
Özellikle Bu güneş tutulmasında Oğlak burcu Yükseliyor ve Şans noktası Oğlak burcunda yer alacak.Buda oğlak burçları için keyifli bir tutulma olabileceği  mesajını veriyor.Kariyer beklentileri ve şansları yüksek olucak.Ama Tutulma anı haritasında 2.ev yerleşimleri biraz finansal anlamda önemli krizler yaşatacağınıda söylüyor.Altın,dolar,euro,faiz  vs ani yükselişler göz önüne gelicek.
Para KAYBETME !!! Mesajını veriyor.Bilmediğin kişilerle ,şans oyunları, kumar ,aldatılmaya meyilli sosyal medya oyunları gibi konularda lütfen daha temkinli olalım.Sosyal mühendislik  dediğimiz insanları konuşturarak şifre öğrenme ,kimlik bilgileri kopyalama,adına kredi çekme,araba-arsa-ev alım satımlarında dolandırılıcık,hırsızlık gibi konular çok göz önüne çıkabilir.Eşyalarınızı dalgınlıkla bir yerlerde unutup kaybedebilirsiniz.Bunun için önlemler alın.Kayıp olayları artış gösterebilir.Kardeşlerimizle ilgili konular,akrabalarımızın sorunları veya ihtiyaçları,kısa seyahatler,ameliyatları vs gibi konular gündeminize hızlı bir giriş yapabilir.9 mart sonrası yeni tanıştığınız insanlara daha temkinli davranın,Sosyal çevreden kısa zamanda edindiğiniz arkadaşlıklara Borç para verme gibi hatalarda bulunmayın.Vicdan yaptım kandım gibi durumlar çok fazla söz konusu olabilir.Bu dönem borç para vermek yerine çok paranız var ise Allah rızası işler yapın ,beklentili olmayın.
Gelelim Aşk konularına ;bu güneş tutulması sonrası sürpriz aşklar duyacaksınız,Duygusal anlamda hissediyorum çok iyi biri diye bir sürü ilişki hızlıca başlıcak.Bu tutulma akışına bırak ,hislerine güven mesajı veriyor ama arka planda mantığınıda koru diyor.Koru ki Eylül Başak tutulmasında neler yaptım ben deme kendine diyor.Kurban olma ilişkinde ve Kimseyi de kurban etme diyor.Geçmişte başlayan ilişkiler ciddiyet kazanacak.Evlilik kararları hızlanacak.Bebek sahibi olacaksınız.Genelde bunlar beklenmedik ve sürpriz şekilde duyulacak.Ruhsal sağlığınızı korumaya dikkat edin.Bedensel sağlıktan çok bu tutulma depresyon  ve melankoliyi tetikliyor.Bide Satürn etkili olduğu için babalarınızın oluruna gidin hatta tutulma öncesi kendilerine güzel bir hediye alınki onları önceden tutun elinizde derim :))

Ve Son olarak bir sürü aldığım mail ve mesajlara istinaden şu açıklamayla bitirmek istiyorum.9 Mart Güneş Tutulması Balık Burcunda Gerçekleşecekken;1 Eylül Güneş Tutulması Başak Burcunda Gerçekleşecek.Yani bu tam karşıt burcu olmaktadır.Burada Verilen Mesaj özetle Şudur; “Sana affedilemeyecek kadar büyük hata yapan birine, akıl sınırlarının bittiği yerden başlayacak ceza vermek istiyorsan; bütün samimiyetinle affet. Hissedilen her şeyi arşivleyen kader, kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir.” Duanız,Şükrünüz,Kalbiniz,En çok istediğiniz aşkınız,hakkınız,adaletiniz,sevginiz  ne istiyorsanız  Eylüle kadar bekleyin.1 Eylül Kendisiyle en iyi biçimde ilgilenecektir :)

Sevgiyle KALIN   
Aygül AYDIN
Astroloji Koçu