Sahaja Yoga'nın Kurucusu Shri Mataji'nin sözleri


Ama Sahaja Yoga çok farklıdır; yaşayan bir süreçtir. Belki siz Aydınlanmanızı alır almaz bunun nasıl sizi değiştirmeye başladığını görmüşsünüzdür. Sonra da başkalarını dönüştürmeye başlar. Sizin bulunduğunuz ortamda siz başkalarını dönüştürmeye, değiştirmeye başlarsınız. Varoluşunuz, yaşam biçiminiz başkalarını dönüştürmeye başlar. Bulunduğunuz çevreyi, ortamı değiştirmeye başlarsınız, negativitenin yarattığı güç algılanan sorunlar yok olmaya başlar. Herşey çiçek açan bir ağaç gibi işlemeye başlar. Açan çiçeklerin o güzel kokusu etrafta yayıldıkça farklı bir hava yaratır; tüm arıları kendine çeker, arılar bal yapmak için etrafında toplanırlar. Aynı şekilde, bir kişi Aydınlanma aldığında, aydınlığa kavuştuğunda, aurası, etrafına yaydığı koku sayesinde insanları kendine çekmeye, onlardan ilgi görmeye başlar.
 
Hepimiz birçok kişinin bu neşe okyanusuna düşmesini arzu edelim; neşe okyanusunun sınırlarının ve kıyılarının büyümesi lazım. Deniz asla bunu yapmaz ama Sahaja Yogiler bunu yapabilir çünkü onların kalbinde sevgi okyanusu vardır.
 
Masumiyetin gücü o kadar büyüktür ki. Bu güç sizi tamamıyla korkusuz yapar, kendini beğenmiş biri olmazsınız, korkusuz olursunuz. Masumiyetin en önemli yönü de saygılı biri olmanızdır. Şayet içinizde saygı duygusu gelişmemişse, şayet içinizde diğer Sahaja Yogilere karşı, başka insanlara karşı, disiplin için ve kendinize saygı için, haysiyetiniz için saygı duygusu geliştiremezseniz, o zaman Sahaja Yoga hakkında konuşmanız bile lüzumsuz olur, hiçbir işe yaramaz, çünkü Sahaja Yoganın başlangıcı saygıdır... Aydınlığı, ışığı görür görmez bugüne kadar kadar sıkı sıkı tutup elinizden bırakmadığınız yılanlardan kurtulmalısınız. Bunu yapmak çok basittir.