Shri Mataji'nin Horoskopu

 

Shri Mataji'nin horoskopu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Lalit Bhandari çok ünlü Hintli bir astrologdur. Hint astrolojisi Batıdakinden farklıdır çünkü Güneş'in değil Ay'ın evrelerine dayalı olarak hesaplanır. Sonuçta Hint astrolojisi kişinin materyal yaşamı ya da dışsal koşullardan çok ruhani hayatına vurgu yapar)


Knowledge of Reality Dergisi 1996-2006

Shri Mataji’nin Yıldız Haritası ve Yaklaşan Değişim Çağı

 

21 Şubat 2013 tarihi çok önemli ve 21 Aralık 2012 tarihi ile kesişiyor. Maya uygarlığı bu tarihte bir Dünya Çağından diğerine geçileceğine inanıyordu. Bu çalışma Shri Mataji Nirmala Devi’nin yıldız haritasının incelenmesiyle detaylı olarak anlatılıyor. İncelenen ruhani kişilikler Krishna, Buddha, Hz. İsa, Hz. Muhammed, Guru Nanak, Shri Chaitanya Maha-Prabhu, Adi Shankarancharya ve Shri Mataji Nirmala Devi.


Lalit Bhandari horoscope chart

 

Shri Mataji Nirmala Devi’nin Yıldız Haritası – Lalit Bhandari tarafından incelendi

(Avustralya turu sırasında verildi – 22 Ekim 1991 )

 

Shri Ganeshaya Namah, Shri Ganesha’nın kutsamaları için dua ediyorum...

 

Farklı ruhani kişiliklerin yıldız haritalarını karşılaştırıp araştırırken çok hoş ve inanılmaz bir bulguya rastladık. . Bu çalışma Shri Mataji Nirmala Devi’nin yıldız haritasının incelenmesiyle detaylı olarak anlatılıyor. İncelenen ruhani kişilikler Krishna, Buddha, Hz. İsa, Guru Nanak, Shri Chaitanya Maha-Prabhu, Adi Shankarancharya ve Shri Mataji Nirmala Devi. Diğerlerinin yıldız haritaları ile ilgili veriler dünyaca tanınan astrolog Sayın B.V. Raman’ın kayda değer yıldız haritalarından temin edildi.

 

Çeşitli gezegen birleşimlerinden aşağıdakilere çok ender rastlandığı ve bir kişideki ruhsallığa işaret ettikleri gözlendi. Bunlar:

 

1. Gajkesari Yoga ya da Ay ve Jüpiter’in 5. ve 9. pozisyonu. Bu, geçmişten gelen iyiliklere, Punya Sanchaya ya da en yüksek seviyede ruhani geçmiş yaşamlara işaret ediyor.

2. Satürn Lagna ile açı yapıyor, bu da Kitleler için duyulan kaygı ve Tapaysa – çile çekebilme özelliğine işaret.

3. Ketu, Mokshakarak gezegeni, 9. Dharmasthana’da yer alıyor olmalı. Bu da dışsal olarak değil içsel olarak geliştirilen Doğru Davranışa ve gerçekliğe işaret. Bu gezegen tek başına hareket edebilme yeteneğini veriyor.

4. Jüpiter’in Lagna’ya ve Lagnesh’e açı yapıyor olması kişiye tek Guru (Jagatguru) olma özelliğini veren ek bir güç.

5. Venüs ya da Merkür her durumda yönetici gezegen. İkisi de mevcutsa bu mükemmel çünkü iki gezegen de Dnyan Karak’tır.


Bu birleşimlerin yukarıda adı geçen tüm kişiliklerde farklı kuantumlarda (Ansha) bulunduklarını belirtmek gerekir. Shri Mataji söz konusu olduğunda bütün bu birleşimler tam güç halinde mevcutlar. 4 ve 5 numaralı birleşimler Shri Mataji ve diğerleri karşılaştırıldığında Shri Mataji’de çok güçlüler. Shri Mataji İkizler Lagna’da doğmuştur (yöneticisi Merkür) ve Ay Bharani Nakshatra’da dır (yöneticisi Venüs). Bu da Shri Mataji’nin Merkür ve Venüs’ün yönetici etkisi altında olduğu anlamına gelir.

 

Shri Mataji 21 Mart 1923’te doğdu – Venüs Dasha’nın 13 yıl ve 11 ay dengesi, bu da hoş ve mutlu bir çocukluk demek 21- 02 – 1937

 

Ondan sonra Güneş 6 yıllık bir tapa dönemine işaret ediyor; yoğun Ruhani ve siyasi aktivite 21 - 02 - 1947

 

Akabinde 10 yıllık bir Ay dönemi, bu da net bir zihin ve kitlesel aydınlanma konusunda derin görüşler 21 - 02 - 1953

 

Sonra 7 yıllık bir Mars dönemi, seyehatler ve pek çok değişime işaret 21 - 02 - 1960

 

Bunu 18 yıllık bir Rahu dönemi izliyor. Rahu Brahma konusunda detaylı bilgi veren Tanrısal bir gezegen. Ruhani içsel bir yolculuk ve kitlesel aydınlanma arayışı 21 – 02 - 1978

 

Ardından dünyada Sahaja Yoga’yı, Guru Prensibini yaymakla geçen 16 yıllık bir Jüpiter süreci 21 - 02 - 1994

 

Sonra Satürn 19 yıllığına hakim olacak ve bu dönemde Sahaja Yoga tüm dünyada yayılacak. Satürn kitleler anlamına geliyor. Evren ve Shri Mataji tüm dünyada Kalki (Merkür) gücünün hakim hale geldiğini görecek 21 – 02 - 2013


Doğum haritasına ve 5-5-1970 tarihli Sahaja haritasına göre Jüpiter Terazi’den geçti. Jüpiter 1993’te tekrar Terazi’den geçecek ve Sahaja Yoga tüm dünyada çiçek açacak.

 

Shri Mataji doğduğunda yükselen Rahu Nakshatra idi. Merkür (İkizler) ve Ay Bharanj’da(Venüs) idi. Nakshatra açıkça Rahu’nun filmler, televizyon, radyo (eter prensibi) anlamına geldiğini gösterir. Venüs de müzik, tanınmış kişilerin ve sanatçıların yardım edebileceklerine işaret eder. Merkür günümüz siyasetinde yönetici gezegendir (Sahaja günümüz siyasi sistemi aracılığıyla ortaya çıkabilir).


İlk dönem Hindistan siyasetinde, Jawahar Lal Nehru ve Mahatma Gandhi zamanında yönetici gezegen Venüs’tü. Ondan sonra Hint siyasetinde yönetici gezegen Merkür oldu ve bütün önemli olaylar Çarşamba gününde gerçekleşti. Burada Shri Mataji’nin yönetici gezegenlerinin hem Venüs hem de Merkür olduğuna işaret etmek gerekebilir. Dolayısıyla Shri Mataji’nin Hint siyasetinin hem geçmişinde hem geleceğinde tam etkisi vardır.

 

1. Üç gezegen, Satürn, Güneş ve Ay ucch abhilashi konumda – güçlü

2. Satürn ve Jüpiter geriye gidiyorlar (Vakri) – iki kat daha güçlü

 

Venüs herhangi bir negatif etkiden tamamen arınmış (10-5 derece). Bu da sadece bize O’nun kim olduğunu gösteriyor.

 

Lalit Bhandari