2023 Astroloji Yillik Yorum

Satürn Balık burcuna geçiyor

2017'den beri, zodyakın sorumluluk, olgunluk ve uzun vadeli derslerle ilişkilendirilen katı görev yöneticisi Satürn, Oğlak ve Kova burçları arasında geziniyor. Ancak 7 Mart'ta Satürn nihayet çok farklı bir doğaya sahip bir su burcu olan Balık burcuna geçiyor. Satürn tamamen yapıyla ilgili ve Balık yaratıcılık ve maneviyatla ilişkili olduğundan, bu, sanatsal ve mistik uygulamalarımızı ciddiye almamız için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Satürn'ün Balık'a geçişi, yeni bir grubun Satürn dönüşünü deneyimlemeye başlayacağı anlamına gelir: 21 Mayıs 1993 ile 30 Haziran 1993 veya 28 Ocak 1994 ile 7 Nisan 1996 arasında doğduysanız, doğum haritanızdaki Satürn tam bir döngüyü deneyimlemek üzeresiniz, yani yavaş yavaş (ama dikkate değer bir şekilde) derin bir büyüme, dönüşüm ve olgunlaşma anına geçiş yapacaksınız. (Korkmayın: Bu Satürn dönüşü hayatta kalma kılavuzu, bu astrolojik reşit olma hakkında bilmeniz gereken her şeye sahiptir.)

Plüton Kova burcuna geciyor

5 Nisan 1777'de ne yapıyordunuz? Pluto için bu tarih, güneş sistemimizin en ucundaki uzak cüce gezegenin Kova burcuna girdiği son tarihti. Plüton'un bir yörüngeyi tamamlaması 248 yıl sürüyor, bu da Plüton'un hareketlerinin çok önemli olduğu anlamına geliyor. Aslında Pluton, Oğlak burcuna girdiği ve iddialı burcunda 15 yıllık bir yolculuğa çıktığı 2008 yılından bu yana burçlarını değiştirmedi.

Pluton, bizi sıfırdan sarsan uzun vadeli nesilsel dönüşümü temsil eder. Dolayısıyla, Pluton Zodyak'ın ilerleme, yenilik ve devrimle ilişkilendirilen son hava burcu olan Kova burcuna geçtiğinde, teknoloji, tıp, hükümet yapıları ve hatta genel olarak toplumla ilgili derin gelişmeleri önceden tahmin edebiliriz. Şu andan itibaren 2044 yılına kadar, Pluton’un Kova burcundaki hareketinin statükomuza meydan okuması garanti.

Jüpiter Boğa'ya geciyor

Nasıl kutlama yapılacağını bilen bir gezegen varsa, o kesinlikle Jüpiter'dir - genişleme, bolluk ve hanimefendi şansı ile ilişkili gök cismi. Jüpiter hangi burçta bulunursa bulunsun, önümüzdeki yıl bir tutam sihir elde etmesi garantidir… ve 2023 yılında Boğa burcunda servet parlayacak. 16 Mayıs'ta Jüpiter, amaç, finans ve çevre ile ilişkili burç olan dünyevi Boğa'ya geçiyor. Boğa ikinci astrolojik evde yer almakla kalmaz, Kendi haritanizdaki o evin içindeki herhangi bir gezegenin yanı sıra iyi bir titreşim sarsıntısı alır, ancak kolektif düzeyde, bunun ekolojik ve ekonomik ilerleme üzerinde olumlu bir etkisi olma potansiyeli vardır. Ve 12, 24, 36, 48, 60, 72 ve benzeri yaşlardaki insanlar için (12'lik artışlar, çünkü bu Jüpiter'in yörüngesinin süresidir), Jüpiter dönüşünüzü deneyimlemeye hazırlanın; şansın ekstra yardımı senin tarafında.

Koç ve Terazi Ay Düğümleri

Tutulmaların nasıl büyük anlaşmalar olduğunu biliyor musun? Bunun nedeni, kaderin kuzey ve güney Ay düğümlerini harekete geçirmeleridir - ve yaklaşık olarak her 18 ayda bir, bu güçlü göksel noktalar önemli bir hareket yapar. 2023'te düğümler, 2014'ten bu yana ilk kez Koç-Terazi eksenine kayacak. Kuzey düğümü (gelecek) tutkulu, canlı Koç'ta ve güney düğümü (geçmiş) ortaklık odaklı Terazi'yi işgal ederken, temalar odaklanacak özerklik, bireysellik ve hedef odaklı tekillik etrafında. Çeviri: Sözleşmelerimiz ve ittifaklarımızla ilgili büyük değişiklikler geliyor. Bu yolculuk, 20 Nisan'da Koç burcunda bir tam güneş tutulması ile başlayacak ve 14 Ekim'de Terazi'de ikinci bir güneş tutulması ile devam edecek.

Venüs Retrosu

Sevginin, güzelliğin ve değerlerin gezegeni olan Venüs, her 18 ayda bir altı aylık geri hareketi için gökyüzünde duraklar ve döner. 22 Temmuz'dan 3 Eylül'e kadar Venüs, tutku, görünürlük ile ilişkili burç olan Aslan'da geriye doğru hareket edecek. Bu tam da doktorun emrettiği şey olabilir. Venüs gerilemesi sırasında herhangi bir büyük estetik değişiklik yapılması tavsiye edilmese de (başka bir deyişle, bu süre zarfında oturma odanızı yeniden tasarlamak için çok para harcamayı erteleyebilirsiniz), bu gezegensel hareket, isteklerimizde netleşmemizi sağlar. ihtiyaçlar ve beklentiler. Venüs gerilemesi sırasında gerçeğinize dair netlik elde ederseniz şaşırmayın.

Merkür Gerilemesi

Son olarak, ama kesinlikle en önemlisi, 2023'te dört büyük Merkür retrosu ile “kutsandık”: 29 Aralık 2022'den 18 Ocak'a, 21 Nisan'dan 14 Mayıs'a, 23 Ağustos'tan 15 Eylül'e ve 13 Aralık'tan 23 Aralık'a kadar. İletişim gezegeni geriye gittiğinde, iletişim erimeleri, ulaşım gecikmeleri ve teknoloji başarısızlıkları bekleyebiliriz. Bununla birlikte, gelecek yılki Merkür gerilemeleriyle ilgili ilginç olan şey, hepsinin Dünya burçlarında (Oğlak, Boğa, Başak ve Oğlak) gerçekleşmesidir, bu da bu özel geçişlerin yapılarımızı, rutinlerimizi ve programlarımızı zorlayacağı anlamına gelir. Bu, şimdiye kadar duyduğunuz en sinir bozucu şey gibi görünse de, aynı zamanda kendiliğindenliği ve şansı kucaklamamız için bir fırsat. Ne de olsa yolculuk varış noktasıdır - katılığı bırakıp akışa ayak uydurduğunuzda ne olur? Bu, Merkür'ün geri gitme şeklidir!

Ve son olarak, 2023'te her burcun hayatını etkileyen en büyük temalar

Koç: Bağımsızlık, başarı, bireysel ilerleme
Boğa: Kaynaklar, finans, değerler
İkizler: Kariyer, profesyonel gelişim, miras
Yengeç: Seyahat, macera, felsefi açılım
Aslan: Fırsatlar, maruz kalma, itibar
Başak: Ortaklıklar, uyum, işbirliği
Terazi: Büyüme, dönüşüm, keşif
Akrep: Tanınma, yaratıcılık
Yay: İyileşme, atılımlar
Oğlak: Yapı, kararlılık, sağlamlık
Kova: Devrim, özerklik, ilerleme
Balık: Disiplin, olgunluk, refah