21  AĞUSTOS GÜNEŞ TUTULMASI

Herkes 21 Ağustos 2017 güneş tutulmasını tartışıyor. Vedik astrolojisi ve astronomide tutulmalar özellikle güçlü olaylardır. Tutulmalar, düğümler, Rahu (Kuzey) veya Ketu (Güney), Güneş / Ay'ın belli bir gökbilimsel derecesine girdiğinde ortaya çıkar.Tutulmalarda Güneş'in veya Ay'ın ışığı kesildiğinde Vedik astrolojisinde bunlar uğursuz olaylar olarak görülüyorlar. Bu nedenle, tutulmaların zamanlarının manevî uygulamalar için ideal olduğu da önerilmektedir.

Güneş tutulmaları, Güneş ve Ay düğümlerinden biri olan Rahu veya Ketu ile yakından uyumlu olduğunda, yeni bir Ay'da görülür. Vedik astrolojisinde, tutulmalar Hem Güneş'i hem de Ay'ı zayıflatır.

Birçok kişi tutulmayı izlemeye niyetli olsa da, Vedik astrolojisi geleneğinde bu asla önerilmemektedir. Onlara bakanlar gelecekte daha büyük sıkıntı yaşayabilirler. Düğümlere ilişkin mitolojinin nedeni Rahu ve Ketu ile açıklanmaya yardımcı olabilir. Aşağıda, öykünün çok basitleştirilmiş bir versiyonu var.

RAHU VE KETU ÖYKÜSÜ

Düğümler başlangıçta şeytani bir biçimde şekillendirildi. Ölümsüzlük istiyorlardı. Bir iblis, Tanrılar'ın ölümsüzlük nektarı olan amritayı empoze ettiği özel bir partiyi duydular. Partiye katılmak istedi, bir kılık değiştirdi ve kabul edildi. Amrita masanın etrafından ilerlerken, şeytan nektarın tadına baktı ve daha sonra Güneş ile Ay tarafından keşfedildi. Tanrılardan birisi bir silahını fırlattı ve şeytan iki parçaya bölündü: baş (Rahu) ve kuyruk (Ketu). Ölümsüzlüğün nektarını tattıktan sonra, Rahu o iksir için sonsuza dek araştırıyor ve asla doyurulmamaktadır.

Böylece, düğümler yanılsama ve kılık değiştirme ile ilişkilendirilir. Rahu, ulaşmak için hala ihtiyaç duyduğu her şey için bitmeyen arayışı ile arzu, hırs ve açlık yaratır. Bir durumda yaşamak isteyen ve ait olmayan bir grupla çağrışım vardır. Görev teması hâlâ aktif olsa da, Ketu genellikle ruhsal arayışlarla ilişkilendirilir.

GÜNÜN ÖNEMİ

Güneş vedik astrolojideki ruhu temsil eder. Ayrıca maneviyat, din ve canlılık anlamına gelmektedir. Böylece, bir güneş tutulması sırasında düğümlerden biri ruhumuzu tutar. Tutulma sonucunda radikal dini veya manevi gruplarla ilgili sorunlar yaşandığını görebiliriz. 21 Ağustos 2017 güneş tutulması sırasında Güneş, vahşi kart Rahu ile yakından alakalı. Rahu daha istikrarsız kalacak, çünkü işaretler dört gün önce hareket etmiş olacak. Herhangi bir yere tamamen ayaklı değil, bu yüzden daha da kararsız davranır.

Güneş gezegeni döngüsünde olanlar veya Güneş'i Aslan burcunda olanlar sağlıklarına çok dikkat etmelidirler. Ayurveda'da Güneş, bedenimizdeki iskelet sistemini temsil eder. Böylece, kemik yaralanmaları tutulumun çevresinde ve sonrasında daha olasıdır. Ayurveda, sağlıklı kemiklerin çözümlerini sunar.

MAGHA NAKSHATRA

21 Ağustos 2017 güneş tutulması Magha'nın yıldızında veya nakshatra'sında gerçekleşir. Batı astronomisinde bu yıldız Regulus olarak bilinir. Güneş ve Ay Tutulması sırasında Magha'da olacaklar. Merkür gerilemesi günün ilerleyen saatlerinde Magha'ya taşınacaktır. Bu nedenle iletişimle birlikte dikkatli olun. Elektronik cihazlarınızdan uzak durun.

Aslan burcunda yangın simgesinde ve Magha'nın yıldızı tutulması nedeniyle, tutulmaların görünür olduğu yerlerde olduğundan daha ateşli kazalar olabilir.

Bu tutulma Kuzey Amerika'da görüldüğünden, tutulmanın etkileri Kuzey Amerika yaşayanları için diğer kıtaların sakinlerinden daha önemli. Bir tutulmaya bakmak yerine, bir kişinin bir tutulma sırasında meditasyon veya diğer manevi uygulamaları icra etmek için evde vakit geçirmesi önerilir. Hafifçe yemenin ve saf gıdaları yemenin tam zamanı. Yiyecekler doğru şekilde muhafaza edilmeli ve güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Bölgenizde görünmüyorsa evde kalmanız gerekmez.

21 Ağustos 2017 güneş tutulması ABD'nin bazı bölgelerinde tam, diğer bölgelerinde ise kısmi bir tutulma. Dünyanın diğer bölgelerinde, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika'da kısmen günışığı tutulması söz konusudur. NASA'ya göre, güneş tutulması San Francisco bölgesinde sabah saat 8'de başlıyor. Doruk noktası 9:37'de ve saat 10.40'da sona eriyor.

Tutulma olayının bölgenizde görüp görülmediğine bakılmaksızın, Magha'daki Güneş'in veya Ay'ın yükselişinde olan insanlar dikkatli davranmalıdır. Herkes için, doğum haritanızda Aslan burcunun belirttiği her neyse buna göre etkiyi ölçebilirsiniz.

Tutulma öncesi veya sonrası birkaç gün boyunca yeni girişimler başlatılmamalıdır.

Hindistan'da bir bilgin, tutulmalar hakkında şunları söylemişti:

"Tutulmalar zihnimizi ve fiziksel bedenimizi etkiler. Kutsal Yazılar, tutulmaların mali ya da fiziksel problemler yarattığını ve bazen de yeni hastalıklar yarattığını belirtti. Tutulma zamanında doğal afetler de olabilir. Bu nedenle insanlar tutulmaya bakmamalıdır. Ancak, ileri teknolojimiz ve astronomimiz nedeniyle insanlar bu tavsiyeyi dinlemiyor" dedi.

"İnsanlar bir tutulmadan önce ve sonra yıkanmalıdır. Erişkinler için bir tutulmadan 12 saat önce yemek yememek ve tutulmadan önce 3 ila 3.5 saat boyunca bir şey içmemeleri en iyisidir. Hamile kadınların tutulmayı izlememeleri ve ışınlara maruz kalmamaları önemlidir. Tutulmanın ışınları doğmamış çocuğu etkiler. Hamile bayan tutulma sırasında uykuda olmamalıdır.  Rahat bir koltuğa oturmalı ve maneviyata yönelmelidirler. "

21 Ağustos 2017 güneş tutulması Aslan'da gerçekleşiyor.

"Tutulumdan etkilenen herkes, yerel bir sadaka bağışlamak için tutulma sırasında bir niyet belirlemeli. Tutulmadan sonra bağışta bulunabilirler. "

Güneş sizi aydınlattığından, göz ameliyatı yapan veya görme engelli kişilere veya körlere yardım eden bir yardım kuruluşa bağışta bulunabilirsiniz. Ya da, bir sağlık kuruluşuna, özellikle kalp hastalığına yardımcı olanlara bağış yapabilirsiniz.

Astrolojide, özgür irade ve kader arasındaki dansı seyrederiz. 21 Ağustos 2017 güneş tutulması, sabahları veya öğleden sonralarımızı nasıl geçireceğimizi seçebileceğimiz bir zamandır. Her ne yaparsak yapalım, aklımızın durumu hakkında farkındalığı sürdürmeliyiz.