2024 astrolojiye hoş geldiniz . Yeni bir bölüm, yeni enerji, yeni davetler ve yeni fırsatlarla dolu bir yıl. Her yıl, farklı içgörülerin ve büyüme davetlerinin fısıldadığı kozmik hareketler dizisi barındırır ve 2024 de bunlardan biridir. Yıldızlar ve gezegenler sürekli hareket halindedir, bizim gibi. Ancak bazı hareketler, diğerlerinden daha büyük ve umut verici anlamlar taşır. İşte 2024 astrolojisindeki bu kritik anlardan sadece bir kaçına şimdi bakalim.

 

Astroloji 2024'te Önemli Tarihler ve Anlamları

Kova'da Plüton | 20 Ocak - 1 Eylül, 19 Kasım - Mart 2043

Plüton, 2023 Mart'ından beri Oğlak'tan Kova'ya doğru belirleyici bir hareket içinde dans ediyor. Ancak önümüzdeki yıl, Plüton'un Kova'da yerleşmesine yer açar, burada bir sonraki 19 yıl boyunca kalacaktır. Ancak sadece Oğlak'ta son bir sapma yaptıktan sonra.

Plüton, yeraltı dünyamızın gezegenidir. Dönüşüm, yeniden doğuş, güçlenme, kazı ve bilinçaltını temsil eder. Görünmeyeni, gizemi ve genellikle keşfedilmeyen iç rezervlerimizi temsil eder. Yavaş hareket eden bir dış gezegen olan Plüton, her burçta 21 yıla kadar geçirir. Yeni bir burca geçerken, kişisel deneyimimiz ve kolektif deneyimimiz için tamamen yeni bir çağı temsil eder. Bu değişikliği derinden hissederiz.

Bu güçlü gezegen, 2008'den beri toprak elementi olan Oğlak burcunda seyahat ediyor, bireysel ve toplumsal temellerimizde, sorumluluklarımızda, güvenliklerimizde ve yapımızda devrim yaratıyor. İstemediğimiz güç dinamikleri üzerine inşa edilmiş toplum ve iç dünyamızdaki alanları aydınlatıyor. Plüton, Oğlak'ta dururken yapıları söküp atıyor ve bunu kolektife hizmet etmeye dayalı yeni yapılar oluşturacak bir sonraki çağın bilinciyle yapıyor.

Kova bir hava burcudur. Değişim ve yenilikle ilgili her şeydir. Geleceğe, yeni bir yola, daha iyi bir yola bakar. İnsanlığa, kolektif iyiliğe ve evrim hareketine hizmet eder. Plüton, 20 Ocak 2024 - 1 Eylül 2024 tarihleri arasında Kova'ya ikinci kez döner. Ardından, gezegen gerileme döneminde Oğlak'a geri döner ve bu durumu 19 Kasım 2024'e kadar sürdürür. Bu tarihte Plüton'un Kova'ya dönmesiyle birlikte, 8 Mart 2043 tarihine kadar orada kalacaktır.

2024 astrolojisi, kolektif olarak yeni bir çağın başlangıcını işaret eder. Burada devrim, yenilik, evrim ve güç dinamiklerinin dikkate alınması ve çalışılması gereken bir yerdir. Bu, mevcut durumu ve toplumumuzun oturduğu kurulu temelleri ve yapıları yeniden düşünmeye davet edilen bir yerdir. Ve bu, içsel otoritemize saygı ve güçlenme için güzel bir fırsat sunar.

Kova, kutsal kabından kolektife akan su taşıyıcısıdır. Ancak bu hava burcu, kitlelere sadece suyu değil, bilinci, yeni ilham kaynaklarını ve sadece basit ama etkili bir şekilde işleri yapmanın yeni bir yolunu paylaşıyor.

 

2024 Güneş ve Ay Tutulmaları

Tutulmalar dönüşüm kapılarıdır. Güç verirler. Temizlerler. Sonları müjdeleyip bize başlangıçlara açarlar. Hayatın kendisinin döngüsüdür - her zaman hareket halinde ve daima değişen, oluşan, ölen ve yeniden doğan. Genel olarak, her yıl dört tutulma ile karşılaşırız.

Ay düğümleri her tutulmada önemli bir rol oynar. Kuzey ve Güney Ay düğümlerinden oluşan bunlar bizi bir amaç, kader ve ruhsal evrim duygusuna bağlar. Kendilerinde mistik bir enerji taşıyorlar, yalnızca bizim için yaratılmış gibi hissettiren eşzamanlı olaylar ve anlar getiriyorlar, sanki hayatın kendisi tam olarak duymamız gereken şeyi fısıldıyormuş gibi, almamız gereken şeyi duyma deneyimi kolay olsun ya da olmasın. Eğer gökyüzümüze bakıp bize rehberlik eden bir şeyin varlığını hissediyorsak, ay düğümleri ve dolayısıyla tutulmalar da bu hissin bir parçası olabilir.

Önümüzdeki yıl, 2023'te Koç ve Terazi burcunda Mart, Nisan ve Ekim aylarında gerçekleşen tutulmalarla başlayan bölüm devam ediyor. Bu tutulmalar içlerinde içsel cesaretin davetlerini ve hatırlatmalarını barındırıyordu; kendimiz olma cesareti, adımızı çağıran hayata sahip çıkma ve arzuladığımız şeyin yaratılışına ve yaşamasına atılma cesareti. Tutkularımıza, ihtiyaçlarımıza ve bağımsızlığımıza sahip çıkmamız ve kim olduğumuzun daha fazlasını kendimize, hayata ve tatminimize kanalize etmemiz için bize ilham veriyorlar.

Önümüzdeki yıl farklı burçlarda bir dizi tutulma başlıyor. Eylül, Balık burcunda bir Ay tutulması getiriyor ve 2025'te de devam ettireceğimiz yeni bir hikayenin açılışını yapıyor. Balık burcu bizim sınırsız, rüya gibi ve yaratıcı burcumuzdur ve bu su burcundaki bir Ay tutulması, 2025'te devam edeceğimiz yolları aydınlatır. Bu yanımızı ihmal ediyor ve sezgilerimizi bir kenara bırakıyor ya da gerçeklikten uzaklaşmak için hayal gücümüzü veya empatimizi kullanıyor olabiliriz.

Her birimizin içindeki Balık burcunu güçlendirme ve bu şifa, sevgi dolu ve yaratıcı enerjiyi bizi destekleyecek şekillerde kullanma davetiyle bu tutulma, bu enerjileri güçsüzleştirici bir şekilde ifade etme yollarımızı yansıtıyor. Farkındalık başladığımız yerdir.

Terazi Dolunayı Ay Tutulması: 25 Mart 2024
Koç Yeni Ay Güneş Tutulması: 8 Nisan 2024
Balık burcunda Dolunay Ay Tutulması: 17 Eylül 2024
Terazi Yeni Ay Güneş Tutulması: 2 Ekim 2024

Boğa burcunda Jüpiter Uranüs ile kavuşumu | 20 Nisan 2024

Yaklaşık her 14 yılda bir, Jüpiter ve Uranüs'ün dış gezegenleri bir araya gelir. Ve 2024 yılı da o yıllardan biri.

Dış gezegenlerle buluştuğumuz zaman, bu her zaman önemli hissettirir. Asteroit kuşağının dışındaki gezegenler olan Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton dahil dış gezegenler nispeten yavaş hareket eder. Etkileri dünyalarımıza yansıyor, hayatlarımızın derinliklerine ulaşıyor ve çoğu zaman bizi, önümüzdeki yıllarda çözmeye devam edeceğimiz şekillerde etkiliyor. Bu gezegenler genellikle kollektifte değişiklikleri tetikler, ancak aynı zamanda doğum haritalarımızda bireysel olarak da rol oynarlar.

Astrolojide Jüpiter bizim genişleme gezegenimizdir. Dokunduğu her şeyi büyütür. Kendisine dokunan her şeyi genişletir. Gökyüzümüzde gezdiği alanlara potansiyel, fırsat, iyimserlik, umut ve anlam katıyor. Uranüs bizim değişim gezegenimizdir. Yeni olanın ekilebilmesi için son kullanma tarihi geçmiş olanı açan bir şimşektir. Özgürlük ve yeniliktir, ilhamdır ve özgürlüktür. Aynı zamanda sosyal farkındalık, insanlığın evrimi ve uyanan bilinçle de ilgilenen bir gezegendir ve çoğu zaman şaşırtıcı ama aynı zamanda son derece etkili şekillerde ortaya çıkar.

Kozmozumuzdaki bu buluşma taze, yenilikçi ve bol miktarda yeni enerjilerin kıvılcımıdır. Hem kolektif olarak hem de kendi hayatlarımızda yeni sınırları keşfetmeye davettir. Kendimiz için mümkün olduğunu düşündüğümüz şeyin anlatısını tamamen açmamız ve yaşamlarımız için yeni fırsatlara ulaşmamız, zaman içinde bir an. Toplu olarak yeni bir kurtuluş ve özgürlük dalgasını, toplumsal değişimi ve evrimi davet ediyor.

Bu geçişte aynı zamanda daha büyük bir şeyin elinde ve onun elinde tutulduğumuz ay düğümlerine benzer derin bir ruhsal enerji de olabilir. Sanki eşsiz yolculuklarımızda bize destek olacak kapıları açan eller var. Bu enerjilerin sadece kavuşum gününde değil, bizlerde 3 Nisan – 7 Mayıs 2024 tarihleri arasında aktif olacağını unutmayın.

Jüpiter hayata güzel bir inanç ve güven akışını davet ederken, Uranüs bize ancak öngörüye benzetilebilecek bir hediye verir. Görüşü açar, bizi bekleyen eterlerde dolaşan gelecekteki potansiyelleri ve fikirleri çeker ve şu anda bulunduğumuz yerdeki konumu ve amacı, şu anda atmaya yönlendirildiğimiz adımları görmemizi sağlar ve her birinin bizi nasıl daha derin bir tatmine ve amaca yönlendirdiğini.

Jüpiter İkizler'de | 25 Mayıs 2024-9 Haziran 2025

2024 astrolojisinde heyecan verici, hızlı, enerji verici ve eğlenceli bir enerji, İkizler burcuna giren Jüpiter'dir. Güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olan Jüpiter tamamen büyüme, genişleme, gerçek, perspektif ve bilgelikle ilgilidir. Şans, iyi şans ve bolluk hissi veren, gittiği her yere hediyeler ve fırsatlar getiren bir gezegendir.

Merkür'ün yönettiği bir hava burcu olan İkizler tamamen zihinle ilgilidir. Meraklı, hızlı, entelektüel, canlı ve uyarlanabilir. İkizler öğrenmek, iletişim kurmak, hareket etmek, bilgi toplamak, bilgi paylaşmak ister. Uranüs ile buluşmasının hemen ardından, Jüpiter 25 Mayıs 2024'te kozmosta kendi alanına girerken, önümüzdeki yıl ve kısa bir süre için gezegenin tüm büyümesi ve genişlemesi zihnin işleyişine giriyor. Bu bir zeka, muazzam merak, öğrenme ve paylaşma bölümüdür. İletişim kurma, sosyalleşme ve yeni şeyler öğrenmeye yaklaşma şeklimizi güçlendirmek ve güven oluşturmak için bir fırsattır. Ve zihnimizi açar, bizi bir şeyleri görmenin, anlamanın yeni yollarını düşünmeye davet eder, farklı görüşlerin ve dünyada varolma yollarının kabulüne yer açar.

İkizler burcundaki Jüpiter, zihnimizin ufkunu genişletme davetimizdir. Bilgi ve öğrenme mevcut en heyecan verici ve güçlendirici alanlarmış gibi zihnin içinde oynamak. Yeni şeyler denemek ve yeni bakış açıları keşfetmek. Uyum sağlama ve özgürlükle ilişkimizi geliştirmek. İkizler, rüzgar kadar özgürce değişen bir enerjidir ve Jüpiter'in bol hediyelerini almamız, aynı şekilde ellerimizi açmamız ve kendimizin gel-gitine izin vermemizle olur.

Bu Sizin İçin Ne İfade Ediyor?

Hayat her birimizle farklı şekilde işbirliği yapar. Birimizin bir an ya da deneyimden edindiği şeyler, aynı an ya da deneyim içinde bir başkası için çok farklı anlamlar taşıyabilir. 2024 yılının astrolojisi ve göklerimizin hareketleri, her birimizi karşılayan kolektif davetleri, genel temaları ve fısıltıları barındırırken, aynı zamanda daha kişisel davetleri de bünyesinde barındırıyor. Unutmayın, dünyada bu hayatı sizin gibi yaşayan başka hiç kimse yok.

Bu geçişlerin sizi benzersiz bir şekilde nereye yönlendirdiğine dair daha kişisel bilgiler ortaya çıkarmak için internetten bir doğum haritası hesaplayıcı bulun. Doğum tarihinize, saatinize ve yerinize ihtiyacınız olacak. Yukarıda bahsedilen burçlara doğum haritanıza bakın ve işgal ettikleri evleri not edin. Örneğin, Plüton Kova burcuna geçerken, Plüton'un doğum haritanızda hangi evden geçeceğini öğrenmek için Kova burcunun hangi evde yaşadığını bulmaya bakın. Bu evler hayatımızın farklı alanlarını temsil eder ve örneğin Plüton'un derin güçlenme, dönüşüm ve değişim getirdiği yaşamdaki belirli alanlar hakkında daha fazla açıklama sağlayabilir. Tutulmalar için Koç, Terazi ve Balık burcunun bulunduğu evlere bakın.

Doğum haritanızda bu burçların ve evlerin içinde yaşayan herhangi bir gezegen olup olmadığına dikkat edin. Gezegenler gökyüzümüzdeki bu burçtan geçerken haritanızdaki gezegenleri de aktive edecek ve canlandıracaklar. Örneğin, Güneşiniz 10. Evinizde Kova burcundaysa, Plüton Kova burcunda ilerlerken, bu sadece 10. evinizdeki kariyer ve miras meselelerine değişiklik getirmekle kalmayacak, aynı zamanda Güneşinizle birlikte çalışmaya başlayacak ve kimliğinize dönüşüm getirecektir. Yaşam gücü ve benlik duygusu.

Bu astrolojik olayların her biri, kim olduğunuzu, hayatın kendisiyle olan ilişkinizi anladığınız ve daha fazla neşe, anlam, sevgi ve doyuma açılan kapılar olsun. Davetleri her an duyabilmenizi dileriz, çünkü onlar her zaman vardır.