Taşlar ve enerji merkezleri

 

Taşlar ve Enerji Merkezleri

 

1.ENERJİ MERKEZİ : MULADHARA

TAŞI : MERCAN

 

Bu enerji merkezi kuyruk sokumunun hemen altında yer alır ve içinde çocuksu kaliteleri taşır.

 

• Saflık
• Masumiyet
• Bilgelik
• Doğruyu yanlıştan ayırt edebilme

 

İnsanın çocukken olduğu gibi saf bir neşe duymasını sağlar. Mercan bu kalitelerin ortaya çıkmasını destekler.

 

• Neşesizseniz, doğruyu ayırt etmede zorlanıyorsanız, önsezilerinizi güçlendirmek istiyorsanız, dengede kalmakta zorlanıyorsanız ihtiyacınız olan MERCAN aksesuarlar! Elde, boyunda, bilekte her yerde olabilir.

 

2.ENERJİ MERKEZİ : SWADİSTHAN

TAŞI : AMETİST

 

Bu enerji merkezi iki kasık ortasında yer alır. İnsanın yaratıcılığını ortaya çıkarır.Bunun için saf bilgi yani doğru bilgi ve saf dikkati geliştirir.Saf olmayan bilgileri ve olumsuz enerjileri temizlemek için Ametist’ten yararlanılır.

 

• Öfkelimisiniz? Dikkatinizi bir noktada toparlayamıyor musunuz? Mutfakta, işte veya herhangi bir konuda yeni fikir üretmekte zorlanıyor musunuz? Bulunduğunuz ortama veya kendinize gelebilecek olumsuz enerjileri nötralize etmekte zorlanıyorsanız AMATİST kullanabilirsiniz.

 

Eğer odanızda amatist varsa ayda bir tuzlu suda 1 gün bekletip yıkayıp durulamayı unutmayın.(Taşın temizlenip tekrar temizlemeye başlaması için)

 

3.ENERJİ MERKEZİ : NABHİ

TAŞI : ZÜMRÜT

 

Bu enerji merkezinin yeri göbektir.İç huzuru, barış, doğru yaşam şekli, maddi bağımlılıkları aşabilme, cömertlik, kendi kendinin öğretmeni olabilme kaliteleri verir.

 

• Eğer iç huzurunu ve kendi kendinin öğretmeni olma duygusunu artırmak, huzursuzluğu azaltmak istersek sol orta parmağa zümrüt kullanabiliriz.

 

• Eğer cömertlik ve bereketimizi artırmak istersek sağ orta parmağı tercih edebiliriz.


4.ENERJİ MERKEZİ : ANAHATA

TAŞI : YAKUT

 

Yeri kalptir. Saf sevgiyi yani karşılıksız sevgiyi verir. Korkusuz ve bağımsız olmayı sağlar. Ruhun neşesini hissettirir. Kendine güven verir.

Yakut bunları destekler ve kanın temizlenmesine yardımcı olur.

 

• İlişkilerde sevgi dolu, şefkatli, açık kalpli olmak ve bağımlılıklardan kurtulabilmek arzumuz varsa sol serçe parmağa yakut takabiliriz.

 

• Sorumluluk duygularımızı dengelemek, baba-eş-oğul-erkek kardeşimizle olan ilişkimizi dengede tutmak, ideal insan kaliteleri geliştirmek arzusundaysak sağ serçe parmağımıza yakut yüzük kullanabiliriz.

 

5.ENERJİ MERKEZİ : VİSHUDHİ

TAŞI : SAFİR

 

Yeri boyun çukurudur. Saf ve gerçek kardeşlik duyguları verir. Konuşmaların tatlı, yumuşak ve kalpten olmasını sağlar. Aynı zamanda hayatımızdaki olaylar karşısında şahit konumunda kalarak gerçeği bulmamızı sağlar.

 

Sürekli suçluluk duygusu taşıyorsak, kendimizi her zaman yetersiz görüyorsak sol işaret parmağımıza veya sol bileğimize mavi taşlı takılar kullanabiliriz.

 

İstemediğimiz şekilde sert kırıcı konuşmalar yapabiliyorsak, daha tatlı ve diplomatik konuşma arzumuz varsa sağ işaret parmağımıza, sağ bileğimize yakut veya mavi taşlı takılar kullanabiliriz.

 

6.ENERJİ MERKEZİ : AGYA

TAŞI : ELMAS, PIRLANTA


Yeri alnın ortasındadır.İnsana hoşgörü ve affedicilik kaliteleri verir. Düşüncesiz farkındalık konumu ve şefkat kazandırır.

Elmas ve pırlanta bunu destekler.

 

Agnya pırlanta yüzük• Geçmiş hayatımızda şu andan daha mı ağır basıyor? Hatıralar sık sık aklınıza mı geliyor? Sabah uyanınca geçmişten gelen olumsuz duygularla mı kalkıyorsunuz? O zaman günlük yaşamımızda sık sık ‘’kendimi affediyorum.’’diyebiliriz ve sol alyans parmağınıza elmas yada pırlanta aksesuar kullanabilirsiniz.

 

• Sürekli geleceği mi düşünüyorsunuz, plan yapmakla mı meşgulsünüz? Gece yatağa yattıktan 1 saat sonra hala uyanık ve gerginmisiniz? Affetmekte zorlanıyormusunuz? O zaman gün boyu kendi kendinize ’’ben herkesi affediyorum’’ diye sayısız tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca sağ alyans parmağına elmas yada pırlanta kullanabilirsiniz. 

 

7.ENERJİ MERKEZİ : SAHASRARA

TAŞI : İNCİ

 

Yeri başın üstündeki bıngıldak kemiğidir. Meditasyon konumu yani düşüncesiz konumu verir. İnsanın evrensel enerjiyle bütünleşebilmesi içindir. Sessizlik, neşe ve mutluluk verir. Sonsuz özgürlüğü hissettirir. Aydınlanmayı mümkün kılar.

 

İnci bunları destekler.

• Kendinizi ulaşması gereken yere ulaşamamış, kendi kabuğu içinde kalıp sesini duyuramamış, değeri anlaşılamamış, duygusal-fiziksel-zihinsel-ruhsal olarak tek ve bir bütün olarak hissedemiyorsanız yani özetle okyanusa ulaşmış bir damlanın sonsuz huzuru ve dinginliğini yaşayamadınızsa; siz henüz Sahaja Yoga ve aydınlanma deneyimini yaşamamış olabilirsiniz.

 

Size öncelikle aşağıdaki butona basarak aydınlanma deneyimini doya doya yaşamaya ardından da arzu ederseniz inci aksesuarları küpe, kolye,yüzük,broş olarak dilediğiniz parmakta veya yerde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.