Nümeroloji Nedir?

Nümeroloji'de sayıların anlamları

numeroloji

Nümeroloji, rakamların ve onların kozmik planının ayrılmaz bir parçası olarak bazı kişilik özelliklerine ruhani olarak yaptıkları etkinin incelenmesidir. Her harfin sayısal bir değeri vardır ve bu değer kendisiyle bağlantılı kozmik bir titreşime sahiptir. Doğum tarihinizdeki rakamların toplamı ve isminizdeki harflerin değerlerinin toplamı birbiriyle bağlantılı bir titreşim yaratırlar. Bu rakamlar kişilik, hayat amacı, kişiyi motive eden faktörler ve gizli kalmış yetenekler konusunda pek çok şey gösterir.

Nümeroloji uzmanları, yaşamda atılacak önemli adımlar için en doğru zamanı belirlemek amacıyla rakamları kullanırlar. Nümeroloji ayrıca, yatırım yapmak, evlenmek, seyahate çıkmak, iş değiştirmek ya da taşınmak için en doğru zamanı belirlerken de kullanılır.

Doğum tarihinizdeki rakamlar şunları gösterir:

• Hayat yolu rakamı – Bu hayatınızdaki görevinizi yerine getirmek amacıyla seçmiş olduğunuz yol. En önemli dersiniz.
• Gün sayısı – Hayata nasıl yaklaştığınız.
• Yıl sayısı – 9 yıllık döngünüzde bulunduğunuz nokta. Şu an işlemekte olan ve gelecekteki döngülerinize ışık tutar.
• Günlük/aylık/yıllık gelişim döngülerinizdeki benzerlikler.

İsminize denk gelen rakamlar şunları gösterir:

• İçsel sayınız – Derindeki duygularınız, kalbinizin gerçekten ne istediği.
• Dışsal sayınız – Kişiliğiniz, dışarı yansıttığınız tarafınız.
• Kader sayınız – Hayat amacınız, başarınızın anahtarı.
• Transit sayınız – Herhangi bir yılın enerjisi.

Nümerolojide haritalar:

Nümeroloji haritalarını belirlerken kullanılan 11 rakam vardır. Bunlar, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, ve 22’dir. Doğum tarihindeki rakamların tamamını ya da bir isme denk düşen değerleri toplarken ulaşılan ve yukarıda saydıklarımızdan daha büyük olan rakamlar, yukarıdaki temel sayılardan birine ulaşılana kadar basamakların birbiriyle toplanması yoluyla küçültülür. Yapmanız gereken tek şey, daha büyük olan sayıyı oluşturan rakamları toplamak. Bu işlem, tek haneli bir sayıya (ya da “esas” rakamlar olan 11 ya da 22’ye) ulaşılana kadar tekrar edilir. Bu rakamlardan her biri farklı kişilik özelliklerini ve ifadeleri temsil ederler.

“Esas” rakamlar, tek basamaklı sayıya indirme kuralının tek istisnalarıdır. Esas rakamlar olan 11 ve 22, yerini tutttukları tek haneli rakamlar olan 2 ve 4’ün yoğunluk kazanmış halidir. Bu rakamlar, öğrenme ve/veya genelde daha stresli bir ortamda başarıya ulaşma potansiyelini ifade ederler. Pek çok bireyde eses rakamlar daha gözle görülür ya da günlük seviyede ifade bulurlar ve tek basamaklı parallel rakamlarıyla hemen hemen aynı hale gelirler.

Nümerolojide ilk bakılan genelde doğum tarihidir. Sayısal olarak ifade edilen bu rakam ay/gün/yıl şeklindedir ve hem Hayat yolu sayısını hem de nümeroloji bilgilerinde pek çok başka etkeni belirlemek amacıyla kullanılır.

Doğduğunuzdaki tam isminizi de bir rakama çevireceğiz. Harflerin ve rakamların her zaman birbirleriyle aynı olduklarını öğreneceksiniz. İngiliz alfabesindeki her bir harfle bağlantısı kurulmuş olan rakamların değerlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

 

1    2    3    4    5    6    7    8    9
A   B    C   D   E    F   G    H    I
J    K    L    M   N   O   P    Q  R
S   T     U    V  W   X   Y     Z