Meditasyon ile burçların ötesine nasıl geçebiliriz?

 

drawing chart 2

Astroloji ve burçlar kendimizi anlamamıza ve zayıf noktalarımızı düzeltmemize yardımcı olur. Kişinin kendi burcunu bilmesi önemlidir. Özellikle Aydınlanmadan sonra kişi burçların zayıf noktalarının üstesinden gelme gücüne sahip olur. Sahaja Yoganın kurucusu Shri Mataji Nirmala Devi bunu söyle anlatıyor.

separator3

Astroloji, tüm kozmoloji, her şey bizim içimizde! Hiç şüphesiz öyle. Ama astrolojinin ötesine geçersiniz. Kozmolojinin ötesine geçersiniz. Tüm gunalarınızın ötesine geçersiniz. Ruh olduğunuzda her şeyin, zamanın ve mekanın ötesine geçersiniz çünkü o hiçbir şeye bağlı değildir. Astroloji okuyarak aydınlanamazsınız. Ama Hindistan'da, diyelim ki herhangi bir çocuk doğduğunda, size söyleyecekleri ilk şey, en önemli şey, o kişinin bir 'sat gurusu' mu, iyi bir gurusu mu olacak, yada o kişi aydınlanma alacak mı - Hindistan'da, Hint astrolojisi .....

Astroloji tümüyle doğru, öyledir.

Astrolojiden gelen her şey kesinlikle doğrudur, büyük kahinler tarafından görülmüştür ve ne diyorlarsa doğrudur. Şüphesiz. Ama Aydınlanmadan sonra onun ötesine geçersiniz.

Sen ötesindesindir, o zaman sana bağlı bir astroloji kalmaz. Aydınlanana kadar o sersemlemenin, başdönmesinin içindesindir.

Tıpkı şöyledir, sudaysanız boğulmaktan korkarsınız ama tekneye  binerseniz onu seyredersiniz. İşte bu böyledir.......

separator1

(Bir yoginin hatıraları)

O (Shri Mataji) birkaç konu hakkında konuştu ve biri astrolojiydi. Kişinin güneş burcunu ve yükselen burcunu bilmesinin ve kişinin yıldız haritasına tüm dürüstlüğüyle bakmanın iyi bir şey olduğunu söyledi. Kendisi hakkında küçük bir örnek verdi. "Ben bir Balık burcuyum, balık" dedi. "Şimdi balıklar genellikle problemlerden uzağa yüzerler ama ben problemlerden uzaklaşıyor muyum? Hayır. Öyleyse kendinizle yüzleşmelisiniz. '' Shri Mataji farklı burçlar hakkında konuşmaya devam etti ve esas konu şuydu ki, her burcun olumlu ve çok da olumlu olmayan bir yanı vardır ve kişi, o burcun doğasında olan eksiklikleri fark etmeye ve bunların üstesinden  gelmeye  çalışmalıdır. Örneğin Yay burcu, oklu bir adamdır. Shri Mataji, bir okun doğrudan noktaya gittiğini, ancak diğer yandan da sıkıştığını ve kolayca geri çekilemeyeceğini açıkladı. Öyleyse, Yükselen veya doğum burcunuz Yay burcuysa, bunun farkında olun ve her şeye fazla takılmayın, çünkü bu bir eğilimdir. Sonra Boğa var, boğa, dünyaya en çok bağlı burç ve eğer Boğa iseniz, bu nedenle olumsuzluk nispeten daha kolay bir şekilde yapışacaktır, bu yüzden sizi rahatsız eden negativiteler  olabileceğini düşünüyorsanız bu konuda çalışma yapmalısınız.  Artı tarafta, boğa, En Yüce olan evrensel Ruh’un aracıdır, böylece Ruh'un aracı olabilirsiniz. Shri Mataji, bazı burçların Sahaja Yoga için diğerlerinden daha kolay olduğunu açıkladı, ama bu yalnızca göreceli bir şey. Örneğin, Terazi ve İkizler biraz zordur,  çünkü bunlar hava burçlarıdır ve aynı zamanda çift burçtur, bu nedenle akıl tarafından yönetilir, bu yüzden bırakıp teslim etmek zordur. Shri Mataji, Akrep'in iyi olabileceğini, çünkü yeniden doğuşun ve dirilişin burcu olduğunu söyledi. Ama biz insanlar dikkat etmeliyiz - akrebin kuyruğunda bir iğne vardır. Kova burcu iyidir.......

separator1

(Yogilerle sohbet)

Sahaja Yogi: Astrolojinin Aydınlanmadan sonra hala bir anlamı olup olmadığını mı bilmek istiyor?

Shri Mataji: Elbette, evet. Astroloji anlamı var ama önemli değil çünkü siz yıldızların ötesine geçtiniz. Yıldızlar nedir? Çakralarınızda olanlardan başka hiçbir şey, görüyorsunuz. Çakralarınızı düzeltirseniz yıldızlar da düzeltilebilir. Çakralarla ilgili yıldızları biliyor musunuz? Bilmiyor.

Sahaja Yogi: Belki biliyordur.

Shri Mataji: Yıldızlar hakkında da bir konferans verdim.

Mangal (Mars) gibi, ne diye adlandırıyorsunuz?

Sahaja Yogi: Mars, Mooladhara'dır.

Shri Mataji: Mars Mooladhara'dır, onun gibi. Swadishthana ise,

Sahaja Yogi: Merkür.

Shri Mataji: Swadishthana Merkür'dür. Ve Jüpiter.

Sahaja Yogi: Jüpiter, Nabhi içindir.

Shri Mataji: Nabhi için. Venüs nerede?

Sahaja Yogi: Anahata için Venüs.

Shri Mataji: Venüs, evet.

Sahaja Yogi: Vishuddhi, Satürn.

Shri Mataji: Satürn.

Sahaja Yogi: Agnya, Güneş.

Shri Mataji: Ve burada [7. çakra, başın üzeri)

Sahaja Yogi: Ay.

Shri Mataji: Ve biliyorsunuz, bu Guru'dur ve tüm - ne dediğini - mücevherler, mücevherler bilirsiniz.

Sahaja Yogi: Hayır, bilmek istiyorum.

Shri Mataji: Şimdi, biliyor musun? Bakalım. Her şeyi anlattım. Bakalım. Şimdi ilki Mangala, yani Mooladhara. Bunun için ... Ne diyorsunuz, bu mücevherler...bunda çok kötüyüm.

Sahaja Yogiler: Rubis.

Shri Mataji: Hayır, hayır, hayır, hayır. İtalya'da aldığın şey [duyulmuyor]

Sahaja Yogiler: Topaz.

Shri Mataji: Hayır, hayır, hayır, hayır. Mercan. Mercan. Tamam? Şimdi bakalım. İkincisi, Buddha'dır çünkü Buddha dediğimiz sarı topazdır. Ama biz ona aslında Guru diyoruz, biz ona guru taşı diyoruz. Topaz biraz ucuz bir taş ama bunun gibi bir şey, daha iyi bir taş. Parlak, güzel sarı bir taş.

Üçüncüsü de Nabhi için zümrüt dediğiniz şeydir.

Ve kalp yakuttur. Ve Vishuddhi için ...

Sahaja Yogiler: Safir

Shri Mataji: Safir, mavi safir. Ve bunun için (Shri Mataji Agnya'yı gösterir) elmas ve bu (Shri Mataji Sahasrara'yı gösterir) inciler.

Sahaja Yogi: Anne, Pluto, Uranüs ve Neptün adlı üç gezegen hakkında ne var?

Shri Mataji: Uranüs ve Neptün ...

Sahaja Yogi: Ve Pluto.

Shri Mataji: Aslında, Uranüs ve Neptün Guru prensipi Shishya'dır. Yani biz, onlar gibiyiz, yani öğrenci prensipi. Uranüs ve Neptün müritler.

Sahaja Yogi: Ve Pluto?

Shri Mataji: Pluto, kalpteki Ruh'tur.

Şimdi, Shri Mataji'nin eşliğinde Aydınlanma Meditasyonu yapabilirsiniz: