Su Tedavisi 

Su tedavisi sadece vücudu temizlemek için değil, kişi içinde çok fazla sıcaklık ya da stres hissettiğinde uygulayabilir.

Su tedavisi nasıl uygulanır?

1. Sabahın erken saatlerinde, yataktan kalktıktan sonra, (dişlerinizi bile fırçalamadan) 1.5 litre su için, örneğin 5 yada 6 bardak su.  Hintli azizler, bu terapiyi “Usha Paana Chikitsa” olarak isimlendirdiler. Bundan sonra yüzünüzü yıkamalı ve meditasyona oturmalısnız.
2. Burada dikkat edilmesi gereken 1.5 litre suyu içtikten 1 saat önce ve sonrasında hiçbirşey -ne içecek nede herhangi bir katı yiyecek- alınmamalı.
3. Eğer gerekli ise, kaynatılmış ve filtre edilmiş su  kullanılabilir.

Bir kerede 1,5 litre su içmek benim için mümkün mü?

Başlarda, kişi bir anda 1.5 litre suyu içmeyi zor bulabilir, ancak kişi giderek alışacaktır. Başlangıçta, pratik yaparak dört bardak içebilir ve iki dakikalık boşluktan sonra iki bardak daha deneyebilirsiniz .Başta bir saat içinde 2 -3 kez tuvalet ihtiyacı duyabilirsiniz, ancak bir müddet sonra normale dönecektir.

Su nasıl yardımcı olur?

Doğru metotla su içerek tüketildiğinde insan vücudunu arındırır. Yeni taze kana biçim vererek kolonu daha etkili kılar, Tıp teriminde Haematopaises olarak bilinir.  Kolonların Mucousal katları ve bağırsaklar aktif edildiği, tartışılmaz bir gerçektir. Teori olarak bu yeni taze kan, mocousal kat tarafından üretilir. Eğer Kolon temizlenmişse, sonraki günlerde alınan yeyiyeceklerin besin değerleri tamamen emilmiş olur ve mucousal kolonların hareketiyle onlar taze kana dönüşürler. Kan hastalıklarının tedavisinde ve sağlığı korumakta çok etkin bir yöntemdir. Gerekli olan tek şey düzenli bir şekilde su tüketmektir. Bu yöntemin yararlılığı kararlı bir şekilde deneyimleyerek kanıtlanabilir.